Kolagén na pleť

Mimické vrásky, akné, exém, či pigmentové škvrny? Začervenaná pleť, popraskané žilky, zvädnutá a ovisnutá pleť? Popraskané pery? Popraskana koža na pätách? Premýšľali ste niekedy, prečo niektorí ľudia starnú rýchlejšie ako ostatní? Pravdepodobne ste počuli o kolagéne v súvislosti s vráskami. Možno ste aj používali anti-age pleťový krém s kolagénnymi peptidmi. Áno, kolagén suvisí s mladším vzhľadom, ale poďme hlbšie zistiť, čo naozaj funguje pre redukciu vrások, stareckých škvŕn a napnutie pokožky ...

Ako vznikajú vrásky

Ako možno viete, kolagén je prirodzená podpora Vašej kože. Tvorí vyše 70% proteínu v tzv. "dermálnej" vrstvy kože. V podobe pružnej sieťoviny kolagén udržuje Vašu pleť pevnú a bez vrások, keď ste mladí, čo dokázali aj početné výskumy. Ale s pribúdajúcimi rokmi sa tieto peptidové vrstvy Vašej kože stenčujú a oslabujú, čo vedie ku vzniku vrások a ovisnutej kože. 

S pribúdajúcim vekom kolagén ubúda

Kolagén je dnes veľmi skloňované slovo, najviac v kozmetike a v medicíne. Jeho úlohou je udržiavať pružnosť pokožky, minimalizovať vznik vrások, udržať štruktúru pokožky v čo najkvalitnejšom stave, nepretržite obnovovať kožné bunky a zabrániť dehydratácii. Ako starnete, prekročením 25. roku života produkuje Vaše telo stále menej kolagénu. Zároveň kolagén degraduje z pobytu na slnku a z dôvodu ďalších toxínov. A ani zložením svojho jedálneho lístka pravdepodobne nedostávate do seba kolagén v dostatočnom množstve, ktorý by zabezpečoval stavbu zdravej kože s pribúdajúcim vekom.

Prečo krémy s kolagénom nefungujú?

Za účelom zníženia vrások a udržania si zdravej pleti budete musieť kolagén doplniť. Napriek vysokej popularite krémov s kolagénom, nedávne štúdie preukázali, že kolagén v krémoch sa nevstrebáva do "dermálnej" vrstvy kože. Molekuly kolagénu v týchto prípravkoch sú obvykle príliš dlhé pre absorbciu cez vrchnú vrstvu kože- pokožku. Ako teda môžete znovu obnoviť kolagén v pleti, ak krémy s kolagénom nefungujú? Práve výživový doplnok hydrolyzovaného rybieho kolagénu Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian poskytuje vysoké dávky prírodného kolagénu vo forme prášku, ľahko rozpustného s inými tekutinami, či vo forme kapsúl. Takto prijatý kolagén Vaše telo dodáva následne do ďalších častí tela, vrátane kože.

Viac o účinkoch hydrolyzovaného kolagénu na pleť sa dozviete v pokračovaní tohto článku: Čistý hydrolyzovaný kolagén na pleť. 

Zažite zmenu vďaka morskému kolagénu Bionutrian!

Doprajte Vašej pleti luxus, kostiam a kĺbom výživu!  

Dalice s.r.o. | Gercenova 6/B | 851 01 Bratislava, Slovenská republika

IČO:  50 65 43 14 

IČ DPH: SK 21 20 41 47 69

E mail: collagen@bionutrian.com

Web: www.bionutrian.com

Kontakt: +421 903 792 665

Spoločnosť je zapísaná v OR OS BA I, Oddiel: Sro, vložka č. 116560/B

 

Obchodné podmienky

Ochrana osobných údajov