fbpx
HORE
Bionutrian

Účinky kolagénu

Účinky kolagénu Bionutrian

Či športujete, či chcete spraviť niečo pre svoje zdravie, vyriešiť nejaký akútny problém, alebo chcete vyhladiť svoju pleť, či zlepšiť životosprávu, výhody z užívania morského kolagénu Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian zažije každý z Vás. Náš 100% čistý rybí kolagén obohatený vitamínom C Vám pomôže s množstvom zdravotných a kozmetických problémov. Predstavujeme Vám kvalitu zo Švajčiarska, a to hneď v dvoch formách – ako prášok a vo forme kapsúl.

Zlepšuje činnosť kĺbov a zmierňuje ich bolesť

Kolagén sa nachádza v každom spoji na tele a je dôležitý pri každom pohybe. Je to lepidlo, ktoré telo drží pohromade. Tvorí výplň a podporu, vďaka ktorej sa pri pohybe naše kosti o seba netrú. Kolagén je dôležitá kĺbová výživa a prevencia artrózy.

Vyživuje chrupavky, svaly, šľachy a spojivové tkanivá

Kolagén výrazne prispieva k správnej funkčnosti pohybového aparátu, keďže je to základná stavebná hmota šliach, chrupaviek a väziva. Jeho úlohou je udržovať spojivové tkanivá dostatočne pevné, aby dokázali správne plniť svoju funkciu.

Spomaľuje starnutie

Kolagén tvorí až 70% kože a iba výživou zvnútra dokážete zvýšiť hustotu kolagénu v koži. Až keď sú kolagénové vlákna v dermálnej vrstve znovu obnovené, následne aj Vaša pleť bude vypnutejšia, hladšia a elastickejšia.

Posilňuje vlasy, nechty, zuby, ďasná

Existujú tri veci potrebné pre zdravý rast vlasov a nechtov: keratín, kolagén a minerály. Vlasy  a nechty človeka s dostatočnou zásobou kolagénu sú pevnejšie a viac vyživované. Rovnako kolagén tvorí štruktúru zubov ako aj štruktúru ďasien a čeľuste.

Pomáha predchádzať osteoporóze

Kolagén pomáha liečiť závažné stavy osteoporózy. Až 90% kosti je tvorenej kolagénom. Rovnako Vám náš kolagén môže pomôcť pri regenerácii po úrazoch a zlomeninách. Štúdie dokazujú, že užívaním kolagén peptidov sa zvyšuje hustota kostnej hmoty.

Zmierňuje celulitídu a strie

Celulitída je kombinácia „príliš veľa tuku a málo kolagénu“. Štúdie dokazujú, že doplnenie hydrolyzovaného kolagénu vedie k zlepšeniu stavu kože na stehnách ako aj k celkovému zlepšeniu vzhľadu pokožky u žien trpiacich celulitídou.

Podporuje v tele prirodzenú tvorbu kolagénu

Výživový doplnok Marine Collagen + Vitamin C značky Bionutrian je živý, bioaktívny kolagén. Takže dochádza nielen k doplneniu kolagénu do tela a k ochrane už existujúceho kolagénu, ale aj k aktivácii tvorby vlastného kolagénu.

Zlepšuje trávenie

Kolagén je hlavnou súčasťou buniek, ktoré tvoria podpornú sieťovinu črevnej steny, preto je kolagén nevyhnutný pre zdravie čriev. Pri nedostatku kolagénu v črevnom tkanive dochádza k riziku črevných porúch vrátane zápalového ochorenia čriev, celiakie a syndrómu deravého čreva.

Prémiový – 100% čistý – bioaktívny – hydrolyzovaný – rybí kolagén – švajčiarskeho pôvodu – obohatený vitamínom C – laboratórne testovaný – bez lepku – bez laktózy – bez prísad – s najnižšou molekulovou hmotnosťou peptidov na trhu pre lepšie vstrebávanie

v

Najčistejší a najúčinnejší rybí kolagén na trhu.

BIONUTRIAN

OBCHOD

KONTAKT

O NÁS